ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
ico tel71 322 62 83 ico mailwco@wco.com.pl ico rejestrejestracja on-line
ico ue
Jaskra

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Jaskra

Jaskra jest główną przyczyną ślepoty na świecie. Jest związana z nienormalnym, wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym.

Po dłuższych okresach, ciśnienie zwiększa się i powoli uszkadza nerw wzrokowy, a także małe naczynia krwionośne, które doprowadzają krew do siatkówki. Podczas, gdy pojedyncze włókna nerwowe, z których składa się nerw wzrokowy są uszkodzone, ilość i jakość informacji przekazywanych do mózgu maleje i tym samym wzrok jest ograniczony.

Niszczenie nerwu wzrokowego może postępować tak powoli, że można tego nie zauważyć.

Zwykle pogorszenie widzenia jest zauważone, gdy uszkodzenie nerwu wzrokowego jest zaawansowane, tzn. za późno!

Objawy różnią się w zależności od typu jaskry.

  • Jaskra otwartego kąta

Zwykle rozwija się powoli i bezboleśnie bez wczesnych objawów. Utrata widzenia postępuje bardzo powoli. Chory zauważa pogorszenie widzenia i pola widzenia przy znacznym zaawansowaniu JASKRY.

  • Jaskra ostra – zamykającego kąta

Ten typ jaskry jest następstwem zamknięcia drogi odpływu cieczy wodnistej z oka. Skutkiem tego jest nagły wzrost ciśnienia śródgałkowego i nagłe pogorszenie widzenia. Wokół źródeł światła, występują koła tęczowe. Chory odczuwa bardzo silny ból oka, głowy i ma zaczerwienione oko. Mogą występować nudności i wymioty.

  • Jaskra wtórna

Ten rodzaj jaskry jest spowodowany takimi czynnikami jak stan zapalny oka, guzy, po zabiegach chirurgicznych, urazach oka.

  • Jaskra wrodzona

Jest to choroba wrodzona, występuje rzadko. Objawy to powiększenie gałki ocznej, łzawienie i nadzwyczaj duża wrażliwość na światło.

Leczenie

Lekarstwa w formie kropli i tabletek stosowane regularnie i we wskazanych ilościach są pierwszym krokiem w leczeniu jaskry. Lasery są używane od 1979r. lecz zabiegi laserowe stosuje się tylko w niektórych postaciach jaskry.

W przypadku, gdy procedury laserowe nie sprawdzają się w kontrolowaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego operacja chirurgiczna jest niezbędna. Polega ona na wytworzeniu przetoki, dzięki której odprowadzany jest nadmiar cieczy wodnistej z oka. Zabieg nie przywraca widzenia, ale zapobiega postępom choroby i dalszemu niszczeniu wzroku.

W WCO wykonujemy ambulatoryjne zabiegi przeciwjaskrowe chirurgiczne i laserowe.


ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
icon171 322 62 83 icon2rejestracja on-line icon3wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]