ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
ico tel71 322 62 83 ico mailwco@wco.com.pl ico rejestrejestracja on-line
ico ue
Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego

Start » Badania » Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego

Tonometria bezkontaktowa

Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowegoBadanie z użyciem tonometru komputerowego, który przy pomocy lekkiego podmuchu powietrza jest w stanie oznaczyć ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. Badanie jest bezbolesne, bezkontaktowe i trwa około kilkunastu sekund.

Tonometria aplanacyjna

Metoda badania ciśnienia wewnątrzgałkowego za pomocą tonometru Goldmana określającego wielkość spłaszczenia rogówki pod wpływem określonej siły. Badanie wykonuje się przy lampie szczelinowej wyposażonej w tonometr. Film łzowy rogówki jest barwiony fluoresceiną i po dotknięciu głowicy tonometru do rogówki lekarz odczytuje wartość ciśnienia wewnątrzgałkowego. Badanie jest bezbolesne i trwa około jednej minuty.

Obie metody badania używane są w diagnostyce chorób przebiegających ze wzrostem ciśnienia wewnątrzgałkowego, takich jak: jaskra lub innych chorób w przebiegu których dochodzi do rozwoju jaskry wtórnej.

Badanie to powinno być regularnym badaniem kontrolnym przeprowadzanym u osób po 40 roku życia. Szczególną uwagę na ciśnienie wewnątrzgałkowe powinny zwracać osoby z nadwzrocznością predysponującą do wystąpienia jaskry.


ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
icon171 322 62 83 icon2rejestracja on-line icon3wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]