ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
ico tel71 322 62 83 ico mailwco@wco.com.pl ico rejestrejestracja on-line
ico ue
Terapia postaci mokrej oka

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Terapia postaci mokrej oka

Start » Leczenie wzroku » AMD » Terapia postaci mokrej oka

Nową, przełomową metodą w leczeniu wysiękowej postaci AMD jest podawanie inhibitorów angiogenezy, tj. leków których punkt uchwytu nie znajduje się w utworzonym już patologicznym naczyniu, ale skierowany jest na czynniki, które przyczyniają się do powstawania tych naczyń. Jest to przełom w leczeniu postaci wysiękowej AMD.

Skuteczność podawania inhibitorów angiogenezy (patologicznego powstawania naczyń w chorobie AMD) do wnętrza gałki ocznej jest potwiedzona klinicznie.

Eyelea ® (aflibercept)

Eyelea ® to najnowszy lek wykazujący działanie hamujące postęp patologicznej angiogenezy. Jego zaletą jest dłuższy czas działania w porównaniu do dostępnych wcześniej terapii lekami Lucentis ®. Lek ten ma również działanie dwutorowe: hamuje działanie śródbłonkowego czynnika wzrostu naczyń VEGF-A, oraz łożyskowego czynnika wzrostu PIGF. Niewątpliwą zaletą leku Eyelea ® jest zalecany przez producenta schemat iniekcji. Po 3 pierwszych iniekcjach wysycająch lek podaje się w co 8 tygodniowych odstępach. Lek podawany jest w formie iniekcji do wnętrza oka w warunkach sali operacyjnej.

Terapia postaci mokrej oka

Lucentis ® (ranibizumab)

To pierwszy pierwszy lek zatwierdzony do leczenia wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki (wAMD) oraz cukrzycowego obrzęku plamki (DME). LUCENTIS® to precyzyjna terapia selektywnie ukierunkowana na VEGF-A, główny regulator odpowiedzialny za rozwój choroby. Leczenie rozpoczyna się od jednej iniekcji na miesiąc do czasu uzyskania maksymalnej ostrości wzroku lub braku cech aktywności choroby. Następnie odstępy pomiędzy podaniem kolejnych dawek powinien być uzależniony od aktywności choroby, ocenianej przez lekarza.

Terapia postaci mokrej oka 2


ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
icon171 322 62 83 icon2rejestracja on-line icon3wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]