ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
ico tel71 322 62 83 ico mailwco@wco.com.pl ico rejestrejestracja on-line
ico ue
Soczewka plamkowa Scharioth

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Soczewka plamkowa Scharioth

Start » Leczenie wzroku » AMD » Soczewka plamkowa Scharioth

Sucha postać AMD w miarę postępu choroby ma największy wpływ na widzenie z bliska. Najczęściej upośledzenie widzenia postępuje powoli przez wiele lat, prowadzi do trudności w czytaniu, skladaniu liter w słowa. Pacjenci zaczynają odczuwać potrzebę używania lup powiększających. Pomoce optyczne powiększające są z czasem stosowane coraz częściej.

Soczewka plamkowa Scharioth

Soczewka plamkowa SchariothSoczewka plamkowa Scharioth’a (Scharioth Macula Lens – SML) to implant soczewkowy o mocy +10 dsph stosowany u osób cierpiących na suchą postać AMD. Soczewkę stosuje się w oku dominującym u osób które przebyły już operację usunięcia zaćmy. Praca soczewki polega na powiększeniu tekstu czytanego bez zmiany wielkości plam ciemnych, nie zwiększa uszkodzonych części plamki żółtej. Działanie soczewki ma wplyw na widzenie do bliży natomiast soczewka pozostaje neutralna przy patrzeniu do dali. Soczewka nie wpływa na zmianę widzenia kolorów, poczucia kontrastu, pola widzenia.

Implantacja soczewki

Zabieg operacyjny doszczepienia soczewki wykonuje się w znieczuleniu miejscowym w oku uprzednio operowanym z powodu zaćmy. Procedura trwa około 15 minut a rekonwalescencja jest szybsza niż po operacji usunięcia zaćmy. Soczewka zostaje umieszczona w przestrzeni pomiędzy tęczówką a soczewką sztuczną zaimplantowaną w trakcie operacji zaćmy. Pacjenci po zabiegu wymagają pewnego okresu adaptacji do soczewki który jest zmiany osobniczo. Zabieg jest bezpieczny a procedura ta jest w pełni odwracalna.

Przeciwskazania do stosowania soczewki

Soczewka plamkowa Scharioth nie jest wskazana u każdego pacjenta. U pacjentów z bardzo wąską źrenicą, podwichniętą soczewką sztuczną w oku, występującą aktywną formą wysiękowego zwyrodnienia plamki, postępującą i zaawansowaną jaskrą.

Soczewka nie jest metodą leczenia choroby

Zastosowanie sooczewki w oku jest metodą poprawy warunków optycznych oka, natomiast procedura implatacji nie jest metodą leczenia choroby AMD.


ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
icon171 322 62 83 icon2rejestracja on-line icon3wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]