ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
ico tel71 322 62 83 ico mailwco@wco.com.pl ico rejestrejestracja on-line
ico ue
Cross-Linking oka

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Cross-Linking oka

Start » Leczenie wzroku » Mikrochirurgia oka » Cross-Linking oka

Procedura sieciowania włókien kolagenowych rogówki (z ang. Cross-Linking) to nowoczesna i mało inwazyjna metoda w leczeniu stożka rogówki.

Stożek rogówki to degeneracyjna, niezapalna choroba rogówki oka, której przebieg charakteryzują zmiany w strukturze rogówki prowadzące do zmniejszenia grubości i nadmiernego uwypuklenia rogówki. Jest przyczyną znacznego zaburzenia wzroku – pacjenci często skarżą się na rozmycie ostrości lub mnogie widzenie obrazu oraz nadwrażliwość na światło.

Topografia rogówki

Cross-Linking oka

Badaniem podstawowym przy diagnozie stożka rogówki jest mapa topograficzna rogówki z analizą wielu parametrów oka. Badanie to jest nieinwazyjne i dostarcza wiele informacji na temat stopnia stożka, progresji w czasie. Badanie pozwala ustalić czy zabieg cross-linking jest możliwy u danego pacjenta.

Zabieg Cross-Linking

Podstawową zaletą zabiegu jest zatrzymanie lub znaczne spowolnienie postępu choroby, a w niektórych przypadkach możliwa jest nawet regresja wady refrakcji/astygmatyzmu.

Podczas zabiegu, w zależności od metody pozostawia się lub usuwa się nabłonek rogówki, następnie nasącza się rogówkę witaminą B6 i wystawia się ją na działanie światła ultrafioletowego. Naświetlanie rogówki ultrafioletem powoduje powstanie kolagenowych wiązań poprzecznych (cross-linking) w rogówce przez to staje się ona silniejsza, sztywniejsza i mniej podatna na odkształcenia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym kroplowym. Światło UVA w tym zabiegu jest ściśle regulowane i kontrolowane. Po zabiegu, który trwa ok 60 minut, podawany jest antybiotyk w kroplach oraz zakładane są soczewki opatrunkowe, które usunie lekarz podczas wizyty kontrolnej.

Należy pamiętać, że bezpośrednio przez przed zabiegiem nie należy nosić soczewek kontaktowych przez około 2-3 tygodnie. Istotny jest w przypadku pacjenta ogólny dobry stan zdrowia (np. brak infekcji w dniu wykonywania zabiegu).

Celem leczenia jest stabilizacja stożka, co powinno wpływać na poprawę ostrości wzroku. Ocena końcowego efektu procedury sieciowania włókien kolagenowych rogówki jest możliwa w ciągu 6-9 miesięcy od wykonania zabiegu.


ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
icon171 322 62 83 icon2rejestracja on-line icon3wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]