ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
ico tel71 322 62 83 ico mailwco@wco.com.pl ico rejestrejestracja on-line
ico ue
Operacja siatkówki oka

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Operacja siatkówki oka

Start » Leczenie wzroku » Mikrochirurgia oka » Operacja siatkówki oka

Operacja siatkówki czyli witrektomia polega na usunięciu ciała szklistego z wnętrza gałki ocznej.

W ciele szklistym, galaretowatej substancji wypełniającej oko, jak i w siatkówce może dochodzić do szeregu nieprawidłowości i schorzeń (wylewy krwi, odwarstwianie się siatkówki od wewnętrznej ściany oka). Przy pomocy nowoczesnego sprzętu okulistycznego większość tych lekarze są w stanie usunąć całkowicie lub w znaczny sposób poprawić sprawność oka pacjenta.

Zabieg witrektomii przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Przez niewielkie nacięcia twardówki wprowadza się narzędzia chirurgiczne, którymi usuwa się ciało szkliste a gałkę oczną wypełnia się jałowym płynem z czasem ulegającym samoistnej wymianie zastępując usunięte ciało szkliste. W niektórych przypadkach wymagane jest usunięcie również błon wewnątrz gałki ocznej, zastąpienie ciała szklistego substancjami cięższymi takimi jak oleje silikonowe, powietrzem lub mieszankami gazów lub użycie lasera do fotokoagulacji siatkówki śródzabiegowo.

W efekcie takiego zabiegu u pacjenta nie tylko zachodzi poprawa ostrości widzenia lecz także stabilizacja ostrości, spowolnienie procesu chorobowego uszkadzającego widzenie i odtworzenie warunków anatomicznych gałki ocznej.


ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
icon171 322 62 83 icon2rejestracja on-line icon3wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]