ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
ico tel71 322 62 83 ico mailwco@wco.com.pl ico rejestrejestracja on-line
ico ue
Leczenie zeza

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Leczenie zeza

Start » Leczenie wzroku » Mikrochirurgia oka » Leczenie zeza

Zez to schorzenie postępującego niedowidzenia oka zezującego, które pogłębia się z wiekiem i prowadzi nieuchronnie do słabej trwałej ostrości widzenia. Leczenie niedowidzenia oka w wieku dorosłym jest niemożliwe.

Występowanie zeza może pojawić się tuż po urodzeniu lub w późniejszym wieku, czasem także ujawnia się po przebyciu np. infekcji, urazu głowy, przebyciu zakaźnej choroby lub doznania stresu. Może być to również związane z wadą wzroku, a w szczególności nadwzrocznością, różnowzrocznością lub astygmatyzmem.

Lecznie chirurgiczne

Leczenie chirurgiczne poprzedza leczenie niedowidzenia. Ułatwia to i przyśpiesza wytworzenie prawidłowego widzenia.

Leczenie chirurgiczne powinno być zakończone w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Daje to możliwość uzyskania widzenia obuocznego w trakcie fizjologicznego rozwoju pacjenta. Leczenie operacyjne w wieku poźniejszym pozwala na ustawienie gałek ocznych w pozycji rownoległej, natomiast nie daje gwarancji uzyskania pełnego widzenia obuocznego.

Za ruchomość gałki bezpośrednio odpowiada 6 mieśni gałkoruchowych. Operacja polega na osłabieniu mięśni zbyt mocno działających przez przesunięcie przyczepu mięśnia ku tyłowi gałki ocznej lub na wzmocnieniu mięśni działających słabo. Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowych lub ogólnym trwa około 30 minut, a efekty są widoczne już w kolejnym dniu po zabiegu.

Badanie strabologiczne

We Wrocławskim Centrum Okulistycznym przeprowadzane są badania strabologiczne w celu oceny kątów zeza, widzenia obuocznego do ustalenia wskazań do dalszego leczenia. W wielu przypadkach prawidłowe ustawienie gałek ocznych można uzyskać wykonując ćwiczenia strabologiczne.


ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
icon171 322 62 83 icon2rejestracja on-line icon3wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]