ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
71 322 62 83 wco@wco.com.pl rejestracja on-line
Ortokorekcja

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Ortokorekcja

Start » Leczenie » Zachowawcze » Ortokorekcja

Ortokeratologia to nauka zajmująca się poprawą wad refrakcji oka poprzez dobór twardych soczewek kontaktowych.

Ortokorekcja to metoda korekcji wady wzroku (np. krótkowzroczności) poprzez zakładanie na okres snu twardej soczewki kontaktowej. Jest to proces niechirurgiczny, podczas którego zmianie podlega krzywizna rogówki. W efekcie wada wzroku ulega znacznemu obniżeniu.

Popraw swoje widzenie podczas snu z bezpieczną, niechirurgiczną metodą terapeutycznych soczewek. Możesz uwolnić się od okularów i miękkich soczewek podczas dnia.

Jak to działa?

W oku krótkowzrocznym moc skupiająca rogówki jest za duża. Promienie światła są skupiane przed siatkówką i obraz otrzymany jest rozmyty. Można to korygować za pomocą okularów, miękkich soczewek kontaktowych lub poprzez zmianę krzywizny rogówki poprzez zakładanie soczewek ortokorekcyjnych.

Soczewki ortokorekcyjne delikatnie zmieniają krzywiznę rogówki podczas snu. Krzywizna rogówki zostaje zmieniona tak aby promienie świetlne były skupione na siatkówce. Uzyskuje się wtedy ostry obraz.

W Naszym Ośrodku aplikujemy soczewki renomowanej amerykańskiej firmy Paragon CRT. Są to pierwsze soczewki, które otrzymały akceptację agencji FDA (Food and Drug Administration – na rynek amerykański) i certyfikat CE (na rynek europejski).

Badanie kwalifikacyjne

W celu dobrania odpowiedniej soczewki do likwidacji wady wzroku należy przejść badanie kwalifikacyjne. Podczas wizyty wykonujemy pomiary refrakcji i keratometrię, komputerowe badanie topografii rogówki, badanie ostrości wzroku. Lekarz bada oczy w lampie szczelinowej oraz jest wykonywane badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

W wyniku tych badań lekarz jest w stanie dobrać odpowiednią soczewkę dla pacjenta. Soczewka jest aplikowana na oko i jest sprawdzane jej ułożenie w lampie szczelinowej. Następnie lekarz po sprawdzeniu wpływu soczewki na rogówkę rekomenduje soczewkę do procesu ortokorekcji.

Przed badaniem kwalifikacyjnym wskazane jest zaprzestanie używania miękkich soczewek kontaktowych na conajmniej kilka dni, twardych na około 2 tygodnie przed badaniem.

Kandydat

Kto jest dobrym kandydatem do metody ortokorekcji?

Ponieważ metoda ta jest niechirurgicznym sposobem na uzyskanie poprawy refrakcji oka, nie ma przeciwskazań na stosowanie jej u osób niepełnoletnich. WCO aplikuje soczewki pacjentom w wieku od 10 do 50 lat. Soczewki są wskazane dla osób z wadami krótkowzroczności do -6 dioptrii i umiarkowanym astygmatyzmem.

Dobrym kandydatem są również osoba, które nie chce decydować się na laserową korecję wzroku, lub nie została do niej zakwalifikowana. Dużą zaletą tej metody jest jej odwracalność z momentem odstawienia soczewek.

Bezwględnym przeciwskazaniem do soczewek ortokorekcyjnych są:

 • zapalenie lub infekcja oka
 • choroba, uraz lub defekt oka który ma wpływ na rogówkę i otaczającą tkankę
 • choroba organizmu która może mieć wpływ lub pogorszyć się poprzez stosowanie soczewek
 • reakcje alergiczne oka
 • syndrom suchego oka

Badania kontrolne

W ortokorekcji bardzo ważną rzeczą są badania kontrolne. Podczas takiego badania sprawdza się zmianę refrakcji uzyskaną dzięki zakładaniu soczewki na oko podczas snu.

Wymagane badania kontrolne:

 • po 7 dniach
 • po 1, 3, 6 miesiącach
 • po roku

Zalety metody

 • ortokorekcja jest odwracalna – z chwilą odstawienia soczewek rogówka będzie powracała do swojego pierwotnego kształtu
 • metoda całkowicie niechirurgiczna, bez ingerencji w struktury oka
 • oboje oczu koryguje się równocześnie
 • pozwala na dużą aktywność. Soczewki zakładane są tylko w nocyul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
71 322 62 83 rejestracja on-line wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]