ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
ico tel71 322 62 83 ico mailwco@wco.com.pl ico rejestrejestracja on-line
ico ue
Badanie wady wzroku

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Badanie wady wzroku

Start » Salon optyczny » Badanie wady wzroku

Pogorszenie jakości widzenia, mrużenie oczu, bóle głowy, zamazywanie obrazu, problem z oceną odległości mogą być wyraźnym sygnałem do podjęcia decyzji o zbadaniu wzroku oraz potrzebie noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.

Dla każdego pacjenta jest to sprawa indywidualna od kiedy należy zacząć nosić swoje pierwsze okulary. Zawsze jednak powinno to wynikać z potrzeby dbania o swój wzrok, zdrowie i komfort życia.

Należy pamiętać aby kupować okulary u optyka, a nie na targu, czy w miejscach, w których wzrok nie może być poprawnie zbadany.

Badanie wzroku jest podstawowym elementem dobrego i komfortowego widzenia. Jest ono konieczne i powinno być wykonywane co najmniej raz w roku, w przypadku użytkowników soczewek kontaktowych co najmniej raz na 6 miesięcy. Badanie wzroku wykonuje się w gabinecie specjalisty.

Na czym polega praca optyka ?
Na dobieraniu i wykonywaniu na podstawie zlecenia optometrysty, optyka refrakcjonisty lub okulisty okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych i innych pomocy wzrokowych.

Kim jest okulista ?

Okulista zajmuje się diagnostyką oka, jego schorzeniami, chorobami, zwyrodnieniami oraz podejmuje specjalistyczne leczenie i opiekę nad pacjentem.

Kim jest optometrysta?

Optometrysta przeprowadza pomiary parametrów układu wzrokowego za pomocą przyrządów specjalistycznych, zajmuje się też terapią wzrokową i rehabilitacją układu wzrokowego- jest specjalistą korekcji wad wzroku. Dobiera i aplikuje soczewki kontaktowe i okularowe.

Czym zajmuje się optyk – refrakcjonista ?

Optyk- refrakcjonista zajmuje się wykonywaniem pomiarów refrakcji u osób dorosłych w zakresie niezbędnym dla prawidłowego doboru i wykonania okularów i innych pomocy wzrokowych; jednocześnie zajmuje się sprzedażą okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych, środków do ich pielęgnacji, wykonywaniem napraw i konserwacji wszelkiego rodzaju okularów oraz pomocy wzrokowych.


ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
icon171 322 62 83 icon2rejestracja on-line icon3wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]