ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
ico tel71 322 62 83 ico mailwco@wco.com.pl ico rejestrejestracja on-line
ico ue
Okulary korekcyjne

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Okulary korekcyjne

Start » Salon optyczny » Okulary korekcyjne

W profesjonalnym gabinecie optycznym zrealizujesz zamówienie na okulary, które mają służyć przez długi czas, stąd ważny jest dobór soczewek okularowych zgodnych z receptą i wykonywaną pracą bądź trybem życia.

Soczewki okularowe

Współczesne okulary można wyposażyć w wiele typów soczewek.

Z uwagi na materiał, z którego są wykonane możemy je podzielić na soczewki mineralne (szklane)- relatywnie ciężkie, polecane do pełnych opraw, soczewki organiczne (plastikowe)- są lżejsze i bardziej wytrzymałe niż soczewki mineralne oraz soczewki z poliwęglanu- lekkie i cienkie, o bardzo dużej wytrzymałości na uszkodzenia.
Ze względu na przeznaczenie i różnicę budowy na jednoogniskowe- tradycyjne soczewki okularowe, dwuogniskowe- składają się z dwóch pól o różnych mocach. Górną część przeznaczona do korekcji widzenia w dal, natomiast dolna część służy do korekcji tzw. bliży. Najbardziej wymagający klienci mogą zdecydować się na soczewki progresywne, które umożliwiają jednoczesną korekcję widzenia dali, odległości pośrednich i bliży.

Oprawy okularowe

Optyk doradzając wybór oprawek korekcyjnych kieruje się przede wszystkim tym, że klient w oprawie powinien wyglądać estetycznie. Oprawy muszą być proporcjonalne do rozmiarów twarzy i rozstawu oczu. Dolna krawędź oprawy nie powinna opierać się na policzkach, a górna krawędź powinna znajdować się przed linią brwi. Oprawy powinny nieco kontrastować z kształtem twarzy. Istotne są również moce soczewki, które klient ma przypisane na recepcie, rodzaj montowanej soczewki oraz jej konstrukcja


ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
icon171 322 62 83 icon2rejestracja on-line icon3wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]