ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
71 322 62 83 wco@wco.com.pl rejestracja on-line
Chirurgiczna korekcja wzroku - RLE - CLE

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Chirurgiczna korekcja wzroku - RLE - CLE

Start » Leczenie » Chirurgiczne » Chirurgiczna korekcja wzroku - RLE - CLE

Chirurgiczna korekcja wady wzroku, inaczej nazywana Refrakcyjną Wymianą Soczewki (RLE – Refractive Lens Exchange lub CLE – Clear Lens Exchange) jest operacją w swej istocie podobną do operacji usunięcia zaćmy. Metoda daje możliwość pozbycia się uciążliwych okularów do dali i do bliży, jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych.

Wskazania

Zabieg ten często jest alternatywą dla popularnych metod laserowej korekcji wzroku. Metoda laserowa jest skuteczna w ograniczonym zakresie wad wzroku. Osoby nie kwalifikujące się do laserowej korekcji wzroku lub osoby powyżej 40 roku życia mogą więcej skorzystać z chirurgicznej korekcji wzroku.

  • starczowzroczność
  • krótkowzroczność poniżej 10 dioptrii
  • nadwzroczność powyżej 6 dioptrii
  • astygmatyzm powyżej 6 dioptrii

Zaletą takiej metody, z powodzeniem przeprowadzanej przez ostatnie kilkadziesiąt lat, jest przewidywalność skutków w okresie długoterminowym. Dla pacjentów z syndromem suchego oka, cienką rogówką oraz innymi anomaliami rogówkowymi może być lepszą alternatywą ze względu na niemożliwość rozwinięcia się zaćmy soczewkowej. Wadą pozostaje większa inwazyjność w porównaniu do powierzchownych metod laserowych.

Na zabieg metodą refrakcyjną zazwyczaj decydują się pacjenci zdyskwalifikowani do laserowej korekcji wzroku. Najczęstszymi przyczynami są zbyty duże wady wzroku lub zbyt cienkie rogówki. Przeszkodą natomiast nie jest wiek pacjenta.

Do zabiegów refrakcyjnych stosujemy soczewki wiodących producentów, m.in. asferyczne soczewki wewnątrzgałkowe wieloogniskowe umożliwiające szczególnie ostre widzenie dla odległości dalekich, bliśkich i pośrednich. Dostępne są również soczewki z filtrem żółtym umożliwiające ostre widzenie dla wszystkich odległości.

Oculentis M plus

Soczewki wewnątrzgałkowe Oculentis Mplus to soczewki wieloogniskowe dające możliwość patrzenia do dali i bliży bez używania okularów. Soczewki dostępne są w wielu wersjach, z różnym dodatkiem do bliży zależnym od potrzeb pacjenta. Ten model soczewki dostępny jest również w wersji z korekcją astygmatyzmu rogówkowego.

Carl Zeiss AT Lisa Tri i AT Lisa Toric

Soczewki wiodącego producenta optyki spełniają najwyższe wymagania dotyczące jakości widzenia, jakości produktowej. Soczewki dostępne są w szerokim dioptrażu również z korekcją astygmatyzmu.

Alcon ReSTOR i Alcon IQ PanOptix

Wiodącym producentem soczewek wieloogniskowych dyfrakcyjnych jest firma Alcon, z linią produktową Alcon ReSTOR i Alcon IQ PanOptix.
ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
71 322 62 83 rejestracja on-line wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]