ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
71 322 62 83 wco@wco.com.pl rejestracja on-line
Rodzaje zabiegów laserowych

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Rodzaje zabiegów laserowych

Start » Korekcja laserowa » Rodzaje zabiegów laserowych

Laser excimerowy

Metoda laserowa polega na zastosowaniu lasera excimerowego (excited dimer – wzbudzona cząstka) do zmiany krzywizny rogówki. Laser excimerowy wytwarza zimną, pulsacyjną wiązkę promieniowania ultrafioletowego o długości fali 193nm. Każdym pulsem laser rozbija molekularne połączenia komórek rogówki z dokładnością do 0,25 mikrona, co jest precyzją ekstremalną.

Ultra-precyzja

Często tylko usunięcie 50 mikronów tkanki rogówki (tj. ok. 1 grubości włosa) wystarcza, aby uzyskać odpowiednią wielkość korekcji wady wzroku. Laser excimerowy emituje zimne światło, które nie oparza tkanki rogówki, co stanowi jego podstawowy atut.

We Wrocławskim Centrum Okulistycznym pracujemy na najnowszej generacji laserze excimerowym Carl Zeiss Meditec (Asclepion Metidec) Mel 80, wiodącej firmy w dziedzinie laserów.

LASIK

Laser in Situ Keratomileusis jest metodą pozwalająca na skierowanie promienia lasera na wewnętrzne warstwy rogówki pod przygotowany uprzednio płatek.

Zakres wad korygowanych za pomocą metody LASIK

  • krótkowzroczność od -0,75 Dsph do -10,0 Dsph
  • nadwzroczność od +0,75 Dsph do +6,0 Dsph
  • astygmatyzm do 6,0 Dcyl

LASEK

Laser Epithelial Keratomileusis jest metodą powierzchniową i nie ingeruje w wewnętrzne warstwy miąższu rogówki.

Warunkiem przywrócenia ostrego widzenia jest regeneracja nabłonka a gojenie jego trwa pomiędzy trzy a cztery dni. Dopiero po tym czasie nabłonek odzyskuje swoją przezierność.
Do osiągnięcia całkowitej korekcji, potrzeba około dwóch do czterech miesięcy. W tym czasie pacjent podaje zapisane krople nawilżające i stymulujące przebudowę tkanki rogówki.

Zakres wad korygowanych met. LASEK

  • krótkowzroczność od -0,5 Dsph do -10,0 Dsph
  • nadwzroczność od +0,75 Dsph do + 4,0 Dsph
  • astygmatyzm do 6,0 Dcyl

Epi-LASIK

Epithelial Laser In-Situ Keratomileusis jest obecnie najnowocześniejszą procedurą laserowej chirurgii refrakcyjnej stosowaną do korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu.

W odróżnieniu od metody LASEK, nabłonek rogówki odseparowywany jest mechanicznie w całości, bez użycia alkoholu etylowego, z zachowaniem błony podstawnej. Ma to istotne znaczenie, gdyż etanol może działać toksycznie na komórki nabłonka i utrudniać tym samym proces gojenia rogówki po zabiegu.

Uważa się, że Epi-LASIK pozwala na szybszą rehabilitację i poprawę ostrości wzroku oraz mniejszy dyskomfort po operacji w porównaniu z technikami PRK i LASEK. Pomimo tych zalet, Epi-LASIK nie daje jednak tak szybkiej rehabilitacji, jak klasyczna metoda LASIK, w której ponadto dyskomfort pacjenta po operacji jest krótkotrwały i minimalny. Jednak u osób z cienkimi rogówkami Epi-LASIK jest obecnie najlepszą spośród metod laserowej korekcji wad wzroku.

PRK

Photo Refraktive Keratectomy leczy błąd refrakcji poprzez trwałe usunięcie powierzchniowej tkanki rogówki i modelowanie rogówki wiązką laserową.

Pod kontrolną chirurga, światło laserowe modeluje odsłoniętą powierzchnię rogówki. Po laserowaniu i dokładnym umyciu powierzchni, zostaje zaaplikowana opatrunkowa soczewka kontaktowa, która zmniejsza dolegliwości bólowe towarzyszące gojeniu i przyśpiesza sam proces regeneracji nabłonka.

Odbudowa nabłonka trwa od trzech do czterech dni i jest wspierana farmakologicznie.

Metoda PRK jest pierwszą metodą laserowej korekcji wad wzroku używaną na Świecie. Pierwszy zabieg został wykonany w 1989 roku.

Obecnie, metoda PRK nie jest używana w krajach rozwiniętych, gdyż została wyparta przez bardziej obiecujące nowsze metody, które pozwalają na mniej bolesną i bardziej precyzyjną korekcję wad wzroku.
ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
71 322 62 83 rejestracja on-line wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]