ul. Zakładowa 1150-231 Wrocław
A A
Aa Aa
71 322 62 83 wco@wco.com.pl rejestracja on-line
Terapia postaci mokrej

godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1900 sobota: 900 -1400

Terapia postaci mokrej

Start » Leczenie » AMD » Terapia postaci mokrej

Nową, przełomową metodą w leczeniu wysiękowej postaci AMD jest podawanie inhibitorów angiogenezy, tj. leków których punkt uchwytu nie znajduje się w utworzonym już patologicznym naczyniu, ale skierowany jest na czynniki, które przyczyniają się do powstawania tych naczyń. Jest to przełom w leczeniu postaci wysiękowej AMD.

Skuteczność podawania inhibitorów angiogenezy (patologicznego powstawania naczyń w chorobie AMD) do wnętrza gałki ocznej jest potwiedzona klinicznie.

Eyelea ® (aflibercept)

Eyelea ® to najnowszy lek wykazujący działanie hamujące postęp patologicznej angiogenezy. Jego zaletą jest dłuższy czas działania w porównaniu do dostępnych wcześniej terapii lekami Lucentis ®. Lek ten ma również działanie dwutorowe: hamuje działanie śródbłonkowego czynnika wzrostu naczyń VEGF-A, oraz łożyskowego czynnika wzrostu PIGF. Niewątpliwą zaletą leku Eyelea ® jest zalecany przez producenta schemat iniekcji. Po 3 pierwszych iniekcjach wysycająch lek podaje się w co 8 tygodniowych odstępach. Lek podawany jest w formie iniekcji do wnętrza oka w warunkach sali operacyjnej.

Lucentis ® (ranibizumab)

Zarejestrowany od kilku lat lek do leczenia wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki Lucentis ® to fragment przeciwciała monoklonalnego przeciw – VEGF. Wykazuje on silne działanie hamujące wzrostu patologicznych naczyń, tym samym zahamowanie postępu choroby. Lek ten jest również zarejestowany do stosowania w obrzęku cukrzycowym plamki. Schemat stosowania leku to iniekcje do wnętrza oka w odstępach co 4 tygodnie.
ul. Zakładowa 11 50-231 Wrocław
71 322 62 83 rejestracja on-line wco@wco.com.pl

Dojazd

Komunikacja miejska od ul. Trzebnickiej:

Komunikacja miejska od ul. Jedności Narodowej:

Parking

Oferujemy bezpłatny parking bezpośrednio przed lokalem.

Zaraz za parkingiem jest zjazd do parkingu podziemnego, parking jest dostępny godzinowo – należy podjechać do bramy parkingu a ta się otworzy.

Po drugiej stronie ulicy dostępny jest również duży parking centrum handlowego E'Leclerc.

Partnerzy i certyfikaty

NFZ AXA Compensa Karda Dużej Rodziny ISO Cert MediRaty Przyjazna Przychodnia UE
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [ ZAMKNIJ ]