O nas


Wrocławskie Centrum Okulistyczne to nowoczesna, doskonale wyposażona specjalistyczna placówka szpitalna, która mieści się w północnej części Wrocławia przy ul. Zakładowej 11. Wrocławskie Centrum Okulistyczne oferuje swoim pacjentom kompleksową opiekę okulistyczną w zakresie profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia zachowawczego i operacyjnego.

Domeną Ośrodka są zabiegi laserowej oraz chirurgicznej korekcji wad wzroku, leczenie operacyjne schorzeń okulistycznych takich jak zaćma, jaskra oraz wielu innych. Wysokie kwalifikacje personelu lekarskiego potwierdzone licznymi udziałami w międzynarodowych konferencjach oraz stażach okulistycznych są gwarantem sukcesu leczenia.

Siedziba Wrocławskiego Centrum Okulistycznego

Wrocławskie Centrum Okulistyczne powstało w marcu 2000 roku wraz z przeniesieniem Prywatnej Praktyki Okulistycznej dr n. med. Jolanty Markuszewskiej z Hotelu „Polonia” przy ulicy Józefa Piłsudskiego na ul. Piwną 13 we Wrocławiu. W 2010 roku siedzibą firmy został lokal przystosowany do ówczesnych potrzeb przy ulicy Henryka Sienkiewicza 33a.

W 2017 roku siedziba firmy została przeniesiona do nowocześnie zaprojektowanego i wykończonego lokalu przy ul. Zakładowej 11. Przystosowany lokal spełnia wszystkie surowe wymogi do prowadzenia działalności ambulatoryjnej oraz szpitalnej w zakresie świadczenia usług okulistycznych. Część operacyjna wyposażona jest w dwie sale operacyjne z pełną kontrolą jakości powietrza oraz systemami zabiezpieczeń elektrycznych oraz gazów medycznych.

wcootw

 

 

 

Zapraszamy do odbycia wirtualnego spaceru po kliknięciu w zdjęcie z otwarcia tej lokalizacji.

 

 

 

 

Historia

Od samego początku (1992 r.) gabinet systematycznie poszerza zakres oferowanych usług. Od 1995 roku, dr Jolanta Markuszewska jako pierwsza we Wrocławiu i jedna z pierwszych w Polsce wykonuje ambulatoryjne zabiegi mikrochirurgiczne, w tym usuwanie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, zabiegi przeciwjaskrowe, zeza u dorosłych i dzieci oraz operacje plastyczne powiek.

Dziś Wrocławskie Centrum Okulistyczne szczyci się kilkudziecięsioletnim doświadczeniem w ambulatoryjnym leczeniu wad i chorób oczu.

W 2000 roku powstał też pierwszy Ośrodek Chirurgii Laserowej we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Specjalnością Wrocławskiego Centrum Okulistycznego stały się zabiegi laserowej korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu. Gabinet stał się, znaną w Polsce i za granicą, Kliniką Leczenia Wad Wzroku.

W roku 2004 Wrocławskie Centrum Okulistyczne podpisało kontrakt na usługi ambulatoryjnej opieki specjalistycznej z Narodowym Funduszem Zdrowia. W roku 2006 został podpisany kontrakt na zabiegi laserowania siatkówki i badań angiografii fluoresceinowej.

Od 2007 roku Wrocławskie Centrum Okulistyczne oferuje ambulatoryjne zabiegi usunięcia zaćmy, operacje zeza oraz inne procedury chirurgiczne refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Przyjazna Przychodnia

Wrocławskie Centrum Okulistyczne z radością uczestniczy w programie „Przyjazna Przychodnia”. Jest to program mający na celu wyłonienie placówek sektora medycznego, które oferują najwyższy poziom świadczonych usług. Hasłem przewodnim programu jest postulat: „Pacjent jest najważniejszy”.przyjaznaprzychodnia

Certyfikowane placówki poddawane są szczegółowym audytom, które obejmują takie aspekty, jak obowiązujący standard obsługi klienta, komfort poczekalni, udogodnienia dla pacjenta, a przede wszystkim doświadczenie personelu i wyposażenie placówek w nowoczesny sprzęt medyczny, który gwarantuje najwyższy poziom leczenia.

 

Isocert

Wrocławskie Centrum Okulistyczne już od wielu lat stosuje certyfikowany system zarządzania zgodnym z normami PN – EN ISO 9001:2009 4498582307