Leczenie


Naturalną konsekwencją diagnozy okulistycznej jest właściwe leczenie. Dowiedz się więcej o metodach stosowanych we Wrocławskim Centrum Okulistycznym

Leczenie zachowawcze

Nie tylko zastosowanie się do zaleceń przyjmowania leków lecz również odpowiednia profilaktyka żywieniowa mają ogromny wpływ na powodzenie procesu terapeutycznego. W wielu przypadkach zmiana trybu życia jest istotnym czynnikiem wywołującym stany chorobowe.

Leczenie chirurgiczne

Stosowane najczęściej jako forma leczenia inwazyjnego, leczenie chirurgiczne to fizyczna interwencja mająca na celu usunięcie patologii w zakresie pola operacyjnego. Nowoczesna chirurgia bardzo różni się od technik stosowanych w przeszłości, nie tylko ze względu na nowoczesne urządzenia ale również ze względu na aseptyczny reżim proceduralny. Pozwala to na świadczenie usług chirurgicznych w trybie ambulatoryjnym ze zminimalizowaniem powikłań takich jak zakażenia, infekcje.

Leczenie laserowe

Leczenie laserowe jest stosowane od ok. 15 lat, od momentu wprowadzenia urządzeń dostarczających dużą ilość energii poprzez wiązkę światła. Często leczenie to pozwala nam na dotarcie w głąb przeźroczystych tkanek oka bez konieczności przerywania ciągłości powierzchni oka. Minimalizuje to również możliwe powikłania takie jak infekcje tkanek.
Energia laserowa jest dostarczana z niezwykłą precyzją, promień wiązki światła lasera to wartości poniżej jednego milimetra.